Nacházíte se na: Archív výstav a akcí » 2012 » ostravska-muzejni-noc-2012 »


Kalendář událostí

Listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4

Hřibovité houby I. / Mgr. Michal Graca

Podzimní cyklus přednášek s mykologickou tématikou, začátek v 17 hodin.

5 6 7 8 9 10
11

Hřibovité houby II. / Mgr. Michal Graca, Holubinky I. / RNDr. Vít Balner

Podzimní cyklus přednášek s mykologickou tématikou, začátek v 17 hodin.
HŘIBOVITÉ HOUBY a HOLUBINKY
V první části přednášky dokončíme z minula Hřibovité houby. Čeká na Vás skupina velmi pěkných barevných hřibů. V druhé části se můžete těšit na úvod do tématu holubinek, na které se v poradně často ptáte. Tak neváhejte a udělejte si v pondělí čas :-)

12 13 14 15 16 17
18

Holubinky (2. část) / RNDr. Vít Balner

Podzimní cyklus přednášek s mykologickou tématikou, začátek v 17 hodin.

19 20 21 22 23 24
25

Zajímavosti o houbách - Mgr. Tereza Tejklová

Podzimní cyklus přednášek s mykologickou tématikou, začátek v 17 hodin.

26

Město mé naděje (Jan Kačer, 1978) - Křižovatky slezské kinematografie 2

Budovatelský příběh a drama o výrobě jaderného reaktoru přetavené do filmové poémy. Osobité vyznání se z lásky k Ostravě a jejímu okolí. Film plný unikátních záběrů z Vítkovic a dnes už neexistující části centrální Ostravy.

Začínáme v 17 hodin v přednáškovém sále Ostravského muzea. Vstupné 50 Kč.
Doporučujeme rezervaci na tel. 597 578 450 nebo na pokladně muzea (pondělí-pátek 9,00-16,30).

27 28 29 30

Novinky

ostravska-muzejni-noc-2012

Program Ostravské muzejní noci bude brzy k dispozici na těchto webových stránkách nebo na www.ostravskamuzejninoc.cz

V sobotu 19. května 2012 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy společně představí 31 soukromých i státních organizací, které se pravidelně zapojují do kulturního života města i celého Moravskoslezského kraje.
Festival Ostravská muzejní noc již není potřeba dlouze představovat. V letošním roce se uskuteční počtvrté. Když se v roce 2009 akce zúčastnilo devět organizací, nikomu z organizátorů se ani nesnilo o tom, že za pár let jich bude minimálně třikrát tolik.
Ostravská muzejní noc je součástí celorepublikového Festivalu muzejních nocí, který zaštiťuje Asociace muzeí a galerií České republiky. Jeho cílem je představovat kulturní instituce v nezvyklé a atraktivní podobě. Zúčastněné organizace během Ostravské muzejní noci nabízejí bohatý doprovodný program určený všem věkovým kategoriím od koncertů, přes filmové projekce, taneční a divadelní vystoupení, až po přednášky
a workshopy.
Kulturní stánky otevřou i letos své brány veřejnosti až do pozdních nočních hodin a mnohé z nich nechají nahlédnout i do svého zákulisí. Mezi nováčky Ostravské muzejní noci 2012 se představí multižánrové centrum současného umění Cooltour, Janáčkova filharmonie Ostrava, Divadlo Petra Bezruče, Divadlo loutek Ostrava, galerie Jáma 10 a INDUSTRIAL Gallery. Ostravská muzejní noc tak opět představí kulturní život metropole Moravskoslezského kraje v plné parádě.
Ostravská muzejní noc však představuje pouhou ochutnávku toho, co organizace obvykle nabízejí. Výprava po tajemných světech jednotlivých kulturních stánků naplňuje základní myšlenku festivalu, kterou je kulturní strávení jarní noci spolu s rodinou a přáteli.
Vydejte se s námi na netradiční putování nejzajímavějšími místy Ostravy za dobrodružstvím a zábavou, které pro vás připravujeme v rámci celé Ostravy. Také letos budete mít k dispozici zvláštní autobusové linky, které vás mezi zúčastněnými institucemi přepraví zdarma.
Tak neváhejte, těšíme se na vás!

V Ostravském muzeu jsme pro Vás připravili:

17:00-18:00 Příroda a krajina Ostravska a muzejní expozice (přednáška s projekcí botaničky Zdenky Prymusové)
17:00-19:30 Komentované prohlídky stálých expozic (každých 30 minut)
17:00-21:00 Hádanky, křížovky a tvůrčí dílny pro rodiče s dětmi
17:00-23:00 Vyhlídka z věže staré radnice
18:00-19:30 Muzikoterapie v rytmech (účinkují klienti Čtyřlístku)
18:30-19:30 Komentovaná prohlídka výstavy Léčivé rostliny a jejich dvojníci
19:30-20:30 Brasilská karnevalová samba (BumBumBand)
20:00-21:00 Ázerbajdžán - srdce Hedvábné cesty (přednáška s projekcí historika umění Davida Majera)

 

Seznam všech institucí 2012:

Galerie výtvarného umění v Ostravě / Ostravské muzeum / Centrum kultury a vzdělávání / Antikvariát a klub Fiducia / Národní divadlo moravskoslezské / Divadlo loutek Ostrava / Divadlo Petra Bezruče / Slezskoostravský hrad / Radnice města Ostravy / Knihovna města Ostravy / Nová Akropolis / Důl Hlubina / Důl Michal / Hornické muzeum a Landek park / Hasičské muzeum města Ostravy / Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy / Dopravní podnik Ostrava, a.s. / Alliance française Ostrava / Fakulta umění Ostravské univerzity v Ostravě / Janáčkova konzervatoř a gymnázium Ostrava / Střední umělecká škola, Ostrava / Janáčkova filharmonie Ostrava / Kulturní dům Poklad / Galerie Magna / Výtvarné centrum Chagall / Muzeum a galerie Mlejn / Středisko pro rozvoj umění Viridian / Slezskoostravská galerie / Cooltour / Jáma10 / Industrial Gallery

Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory: