Nacházíte se na: Archiv výstav a akcí » 2009 »


Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24

PŘEDNÁŠKA / Stolik polski: Těšínské rukopisy „Roty“ Marie Konopnické

24. dubna v 17 hodin
přednáškový sál Ostravského muzea
vstup volný

Přednáší: Mgr. Wojciech Święs

25 26 27

KOMENTOVANÁ TERÉNNÍ EXKURZE / Přírodní krásy haldy Ema

27. 4. 2024
14:00—16:00

Sraz: na zastávce MHD Zoo Ostrava
Účast na exkurzi je zdarma

28

BOTANICKÁ VYCHÁZKA / Rostliny městské přírody

28. 4. 2024
14:00—16:00

Sraz: před budovou Ostravského muzea, Masarykovo náměstí 1, Ostrava
Účast na vycházce je zdarma

29 30

Novinky

Výběrové řízení — Uklízeč/ka

Ostravské muzeum příjme nového kolegu či kolegyni na celý úvazek na úklid vnitřních prostor muzea a jeho detašovaných pracovišť.

19.04.2024 zobrazit


Ostravské muzeum se zapojilo do projektu City Nature Challenge!

01.04.2024 zobrazit


2009

V roce 2009 jste mohli vidět:

  • 17. prosince - 22. února: A. V. Lebeda, nekorunovaný král českých puškařů - Historie puškařské firmy Lebeda
  • 24. února: Masopust
  • 27. února - 5. dubna: Jaroslav Malík "První večeře Páně 1929"
  • 3. března - 13. dubna: Velikonoce z Opole - kraslice a keramika s opolským dekorem
  • 13. - 19. dubna: Architecture Week Ostrava
    14. dubna: přednáška Martin Kokta: Mobilní architektura - nový životní styl
    16. dubna: přednáška Karel Bulín: Technická řešení střech a spodní stavby
    16. dubna: přednáška Jiří Suchánek: Rheinzik - tradiční materiál v architektuře
    17. dubna: přednáška Aleš Student a Martina Peřinová: Architektura na FAST VŠB-TUO
    17. dubna: přednáška Bence Turányi: Studio T2a: současné práce 2006/2009
  • 17. dubna - 27. května: Svět vědy a umění / The world of science and art
  • 15. května: Muzejní noc
  • 5. června - 15. července: 150. výročí vzniku plynárenství na Severní Moravě a ve Slezsku
  • 23. června:Muzejní veselení - slavnostní otevření nových stálých expozic
  • 23. června - 30. srpna: Vesmír - dobrodružství objevů: Exteriérová výstava
  • 23. července - 31. srpna: Ivana Štenclová - IVANA DIXIT
  • 24. července - 20. září: Khalil Baalbaki - fotografie
  • 8. září -11. října: Ilja Bílek - sklo, Lucie Sokolová - malba, Luba Bakičová - kresba
  • 4. listopadu - 6. prosince: Krása vamberecké krajky
  • 6. listopadu - 6. prosince: Josef ODRÁŠKA (PATLEMOADAMUR)
  • 25. listopadu: přednáška "Na hodinku s ..." tentokrát s Jiřím Hanouskem
  • 14. - 30. prosince: Vánoční ozdoby aneb Jak se rodí baňka

Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory: