Masopust Ostrava 2017
aneb Masopustní radovánky doby barokní
28. 2. 2017
10,00 -18,00 3. masopustní jarmark na Masarykově náměstí
15,00 -18,00 kulturní program s maškarním průvodem v ulicích centra města
www.masopustostrava.cz
Projekt Masopust Ostrava 2017 je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
Akce: Otevřít verzi pro tisk
Venkovní výstava organizace Gulag.cz prostřednictvím ilustrací přibližuje případy současných politických vězňů, kteří byli v Rusku odsouzeni za nesouhlas s agresí proti Ukrajině a dalšími zločiny ruské vlády. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 15. 1. 2026 v 17 hodin na Masarykově náměstí, kde bude k vidění do 15. 2. 2026.
ČTVRTEK 15. 1., 17 h | Debata věnovaná situaci v současném Rusku a podmínkám politických vězňů. O tématu budou hovořit Alexandra Skorvid (Gulag.cz) a Miroslav Karas (bývalý zahraniční zpravodaj ČT), diskusi povede Štěpán Černoušek (předseda organizace Gulag.cz). Pro zájemce bude po skončení debaty následovat psaní dopisů a pohlednic lidem nespravedlivě vězněným v Rusku, během kterého se zájemci dozví více o jejich osudech.